Kamp Alanları

Kocaeli Kamp Yerleri | Kocaeli’de Ücretsiz 21 Kamp Alanı

kocaeli-kamp-alanlari
Tarafından yazılmıştır Kocaeli Gezilecek Yerler

Kocaeli kamp yerlerini ele aldığımız bu içeriğimiz de Kocaeli genelinde ki tüm kamp alanlarını tek bir liste halinde toplayarak siz değerli okurlarımıza sunduk. Bu içeriğimiz de yer alan kamp alanlarının yanı sıra gözümüzden kaçan veya daha önce keşfedilmemiş yerleri de siz değerli okurlarımız yorumlarda belirterek bizlere destek olabilir, listemizi genişletmeye yardımcı olabilirsiniz. 🙂

Kocaeli Ücretsiz Kamp Alanları

Menekşe Yaylası Kamp Alanı

Menekşe Yaylası Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri
Menekşe Yaylası Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri

Yuvacık bölgesinde yer alan menekşe yaylası şehir merkezine yaklaşık olarak 30 km mesafede yer almakta. Yuvacık merkeze ulaştıktan sonra Şahin tepesinden 1.5 saatlik yürüme mesafesindedir.

Menekşe yaylası genel olarak trekking yapmak isteyen yürüyüş severlerin uğrak noktası olarak hizmet vermesinin yanı sıra doğası ve yeşilin bütünleşmesi ile birlikte herekse hitap etmektedir.

Özellikle, kayın, gürgen ve çam ağaçlarının yoğun olduğu bu bölgede ağaçların altında dinlenebilir, kamp kurabilir, dilerseniz aileniz ile keyifle piknik yapabilirsiniz.

Şunu belirtmekte de yarar var ki; yayla’da gece konaklamayı düşünüyorsanız yanınıza olabildiğine sıcak tutacak eşyalar almanız yararınıza olacaktır. Yayla yaz dönemlerinde bile geceleri çok soğuk olduğundan dolayı üşümeniz muhtemel. Alanda ateş yakılabiliyor fakat tuvalet ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz herhangi bir Wc bulunmamaktadır.

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkuları, çadır kamp alanları, seyir alanları, çeşme ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar,

Olumsuz yönleri: Wc, elektrik ve restoran gibi şeyler bulunmamaktadır. Bundan dolayı ziyaret ederken kendi yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmeniz konaklama yapılacak ise buna uygun çadır ve uyku tulumları getirilmelidir.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

İnönü Yaylası Kamp Alanı

İnönü Yaylası Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri
İnönü Yaylası Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri

Kocaeli’nin popüler yaylalarından birisidir. 1130 metrelik rakıma sahip olan inönü yaylası gerek havası, gerekse doğası ile birlikte trekking ve kamp severlerin uğrak noktası olarak herkese açık.

Bol bol oksijen depolayabileceğiniz bu yerde aynı zaman da doğa manzaralarını da gözlemleyebilir, fotoğraf çekilecek çok güzel kareler ve alanlar mevcut.

Geniş bir düzlüğün üzerinde yer alan inönü yaylasında kamp yapacakların akşam eşyalarını yanında getirmesi önemli, burada da yine aynı şekilde ihtiyaçlarınızı görebileceğiniz alanlar mevcut değil. Kendi ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamanız gerekiyor.

Kamp yapmayı seviyorum, ben doğa insanıyım diyorsanız burası tam size göre.

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkuları, çadır kamp alanları, kontrollü ateş yakılabilir alanlar.

Olumsuz Yönleri: Çeşme, elektrik ve restoran gibi yerler mevcut değil, bundan dolayı burayı tercih edecekler bunları bilerek gelmelidir.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Kaya Üstü Yaylası Kamp Alanı

Kaya Üstü Yaylası Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri
Kaya Üstü Yaylası Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri

İçerisinde pek çok güzelliği barındıran bu yayla Yuvacık şehir merkezine yaklaşık yarım saatlik mesafede. İster arabanız ile, isterseniz yürüyerek çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz bu alanda yürüme parkuları, kamp alanları, mangal alanları mevcut.

İçerisinde yine geniş bir araziye sahip olmasından dolayı tuvalet, banyo, elektrik, restoran gibi imkanlar bulunmamasından dolayı eğer kafa dinlemek ve kendi imkanlarınızı kendiniz yaratmak istiyorsanız tercih edilebilecek bir kamp alanı.

Kamp Olanakları: Çadır kamp alanı, temiz su ve yürüyüş parkurları. WC ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın Yuvacık köyündeki bakkal veya marketlerden temin edebilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Ballıkayalar Kamp Alanı

Ballıkayalar Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri
Ballıkayalar Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri

Ballıkayalar, sanayinin göbeği Gebze’nin hemen arkasında yer alan bir sit alanı. Kocaeli merkeze 50 km mesafede yer almakta. Ulaşımı kolay, yakınına kadar topu taşıma ile ulaşabilmeniz mümkün. Tam şehirdeyiz derken bir anda dereli, ağaçlı bir kanyonda buluyorsunuz kendinizi. Yüksek kayalıkların arasında, göletin kenarında piknik için masalar mevcut. Çadır kampı ve trekking için uygun bir yer.  Kaya tırmanışı için popüler olan alana yaya girişi ücretsiz, araç girişi ücretli. Yalnızca tuvalet imkânı var. Diğer ihtiyaçlarınızı gelmeden karşılamanız gerekmekte.

Kamp Olanakları: WC, yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, gölet ve piknik masaları. Elektrik ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın köyden temin edebilirsiniz.

Kamp Ücreti: Kendi aracıyla gelenler kamp alanına girişte 10 TL otopark ücreti ödemek durumundadır. Kamp aktivitesi için ise bir ücret alınmamaktadır.

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Ormanya Kamp Alanı

Ormanya Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri
Ormanya Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri

4000 dönümlük arazi üzerine Kocaeli büyükşehir belediyesi tarafından kurulmuş olan ormanya kamp alanı ile birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz bu alan aynı zamanda Kocaeli bölgesinin Turizm yönünden en çok ziyaretçi aldığı bölgelerden birisi.

Kocaeli şehir merkezine 20 km mesafede bulunan ormanya kamp alanı ana yol üzerinde ve ulaşımı oldukça kolay. İçerisinde bisiklet parkurları, yürüme parkurları, yeşillik alanlar mevcut olmasının yanı sıra kamp alanları da bulunan bu yerde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Alanda ayrıca elektrik, tuvalet, aydınlatma gibi ekstra ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz tüm olanaklar mevcut olmasının yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır.

Aileniz ile birlikte doğa ile iç içe olmak, keyifli ve huzurlu zaman geçirerek tüm aktivitelerinizi yerine getirmek istiyorsanız bu alan tam size göre. 🙂

Kamp alanının bazı kuralları bulunmaktadır: Kamp alanına gelen çiftlerin evli olma zorunluluğu bulunmaktadır. Kamp alanına alkollü içeceklerin girişi yasaktır. Açık alanda ateş yakılmasına izin verilmiyor.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Telefon: 0262 331 66 11

Web Sitesi: https://www.ormanya.com/

Instagram: https://www.instagram.com/orrmanya/

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Molla Yakup Çayırı Kamp Alanı

Molla Yakup Çayırı Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri
Molla Yakup Çayırı Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri

Molla Yakup, İzmit’e 1 saatlik mesafede yer alıyor. Kartepe’den ulaşımı ise oldukça kolay, yaklaşık 3 km falan mesafede yer alıyor. Tuvalet, çeşme gibi imkanların olmamasından dolayı pek tercih edilmiyor, bundan dolayı oldukça sessiz ve ıssız ormanlar ile çevrili.

Issız olmasından dolayı doğanın tüm seslerini net bir şekilde duyabileceğiniz bu alanda doğanın ne demek istediğine kulak verebilir, ateş üstünde ısıttığınız sıcak suyunuz ile birlikte kahvenizi hazırlayabilir ve doğanın size söylediklerini not alabilirsiniz.

Birçok ilhama ev sahipliği yapan bu alanda şarkılarınızı yazabilir, romanlarınızı tamamlayabilir, bloglarınıza içerik hazırlayabilirsiniz.

Dönem dönem bizlerin de projeleri için gidip kafasını boşalttığı, resetleyerek şehir koşturmasına geri döndüğü yerlerden birisidir. Sessiz olması iç sesinizi duymanıza önemli ölçüde öncülük sağlıyor. 🙂

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkuru ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Altıoluk Yaylası Kamp Alanı

Altıoluk Yaylası Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri
Altıoluk Yaylası Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri

Asırlık meşe ağaçları, dağ çilekleri, kekik kokusu, sessizlik ve bol miktarda huzur.. Bir insan başka ne isteyebilir ki? Şehirden uzak, insandan uzak, doğa ile iç içe. Kuşlar size bir şeyler anlatıyor duyuyor musunuz?

Hayallerinizde bir kere de olsa “keşke sessizliğin sesini dinleseydim” dediğiniz yer varsa; işte o yer burası! Kocaeli merkeze 1 saatlik mesafede olan bu asırlık meşe ağaçları ile dolu yerde ister kamp yapabilir, ister piknik yapabilir, isterseniz doğa yürüyüşleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca birbirinden farklı manzara ve fotoğraf çekim alanına sahip bu yer objektiflerinizi neşelendirecek cinsten. 🙂

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkuru ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Sardala Koyu Kamp Alanı

Sardala Koyu Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri
Sardala Koyu Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri

Diğer içeriklerimizi inceleyen okurlarımız bilirler, Sardala koyu daha önce hiç kimsenin keşfetmediği, gözlemlemediği muazzam güzellikte ki doğası ile sessiz sakin bir yerdir.

Burayı keşfettikten ve bir gece kamp yaptıktan sonra uğrak noktanız haline gelecek. Birbirinden farklı mazarası, muazzam denizi ve bir o kadar güzel ormanı ile birlikte siz doğa severleri bir araya getiren, temiz hava ile birlikte ciğerlerinizi açacak olan bu yer kesinlikle gidilip görülmesi ve konaklanması gereken bir yer.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkuru, kontrollü ateş yakılabilir alanlar ve denize girilebilir alanlar. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Ercova Yaylası Kamp Alanı

Ercova Yaylası Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri
Ercova Yaylası Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri

Başiskele Yuvacık güzergâhından inönü yaylasını geçtikten sonra ulaşacağınız ercova yaylası çevrede ki kamp alanlarına göre biraz daha sakin kalmaktadır.

Özellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilen kamp alanı piknik ve kamp kurulumuna elverişli olduğu kadar doğa yürüyüşlerini de gerçekleştirebileceğiniz parkurlara sahip. Kışın yoğun kar altında kaldığı için ulaşımı güç olan yaylanın kış dönemlerinde ziyaretçi sayısı az olmasına karşın her dönem tercih edenlerin uğrak noktası.

Özellikle çok tercih edilmemesinden dolayı buranın sessiz ve sakinliğini bilen kişiler tarafından sıklıkla kamp yapılmakta ve sessiz sakin bir şekilde uzum çam ağaçlarının eşliğinde serin bir zaman geçirilmektedir.

Kamp Olanakları: Çeşme, karavan alanı, yürüyüş parkuru ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Bağırganlı Kamp Alanı

Bağırganlı Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri
Bağırganlı Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri

Kandıranın 16 km uzaklığında yer alan bağırganlı gerek plajı gerekse bulunduğu konumu itibari ile özellikle ailelerin tercih ettiği bir sahil kasabasıdır. Sahilin etrafında yer alan kamp alanlarının bazılarının ücretli olmasına karşın geneli ücretsiz olarak hizmet vermekte ve belediye tarafından sürekli olarak temizlenmekte ve yeşillendirilmektedir.

Bu alanda yer alan sahil boyunun yanı sıra ormanlık arazilerinde uzun kalımlarda vakit geçirebileceğiniz, gezip keşfedebileceğiniz pek çok alan mevcut.

Bağırganlıda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise denize girerken kayalıklara dikkat edilmesidir. Eski yapılar olduğundan dolayı bastığınız yerlere dikkat etmeli, denize girerken veya kayalıklardan inerken sağlam adımlar atmanız gerekmektedir. Alanda hiçbir şekilde WC kullanım alanı olmamasından dolayı buraya gitmeden önce temel ihtiyaçlarınızı görmeniz gerekmekte.

Konumu: Sahil kenarı

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkuru, kontrollü ateş yakılabilir alanlar ve denize girilebilir alanlar. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı plaja yakın tesislerden karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Serindere Kanyonu Kamp Alanı

Serindere Kanyonu Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri
Serindere Kanyonu Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri

Yürüyüş parkuları ile meşhur olan Serindere kanyonu şehir merkezine 26 km mesafe uzaklıkta yer almaktadır. Özellikle trekking yapan ve bu spora gönül vermişlerin sürekli olarak ziyaret ettiği bu alanda dik yamaçların yanı sıra derelerin üzerinden geçişlerin ve serin suların tadını çıkartabileceğiniz pek çok alan mevcut.

Toplam da 6 adet şelalenin içerisinde bulunan serindere kanyonu ayrıca belli noktalarda kamp yapımına elverişlidir. Özellikle trekking severlerin yürüşleri sonrasında kamp yaptığı alanlar artık sabitlenmiş ve herkes tarafından kullanılabilir hale gelmiştir.

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar ve yüzme alanı. Kamp alanında WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Kirazlı Yaylası Kamp Alanı

Kirazlı Yaylası Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri
Kirazlı Yaylası Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri

Maşukiye’nin önemli yaylalarından birisi olan kirazlı yaylasına araba veya otobüs ile gidebilmek mümkün. Yakınlarına kadar ulaşım aracı olmasından sonra kısa bir yürüme mesafesi ile birlikte yaylaya ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Özellikle sapanca gölü ve izmit körfezini rahatlıkla izleyebileceğiniz bu yaylada akşamları gökyüzü ve denize düşen yakamozun keyfini çıkartmak bir başka güzel oluyor. Kamp yapılabilir alan olmasının yanı sıra mangal yakımına da kontrollü olmak koşulu ile izin verilmektedir.

Etrafında kahvaltı yapabileceğiniz veya restoran bulabileceğiniz bir alan olmadığı için burada kamp yapmak ve doğa yürüyüşleri gerçekleştirmeden önce hazırlıklarınızı yapmanız oldukça önemli.

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar ve piknik alanları. Kamp alanında WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Yuvacık (Kirazdere) Barajı Kamp Alanı

Yuvacık (Kirazdere) Barajı Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri
Yuvacık (Kirazdere) Barajı Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri

Şehir merkezine 30 dakikalık mesafede yer alan Yuvacık Barajı Kamp Alanı’na ulaşım kolay. Başiskele üzerinden yakınlarına kadar toplu taşıma ile gitme şansınız var. Baraj manzarasında, uzun yeşil ağaçların gölgesinde doğa yürüyüşleri yapabilmeniz için uygun. Çevresinde konaklayabileceğiniz ahşap evler, mangal ve piknik alanları bulunmakta. Alabalığıyla ünlü restoranlar mevcut. Bu tesislerde duş ve WC gibi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Konumu: Göl Kenarı

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar ve piknik alanları. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı Serindere ve Kirazdere üzerindeki alabalık tesisleri, büfe ve marketlerden karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Maşukiye Kamp Alanı

Maşukiye Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri
Maşukiye Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri

Yazın yemyeşil kışın ise kızıla bürünen maşukiye her dönem gözde olan kamp alanlarının başında yer almaktadır. Gerek izmit gerekse izmit dışından pek çok ziyaretçiyi bünyesinde barındıran Maşukiye ayrıca küçük otelleri ve şirin restoranları ile birlikte hazırlıksız gelen misafirlerine her türlü imkanı sunmakta.

Burada dilerseniz otellerde konaklayabilir, dilerseniz restoranlarda ihtiyaçlarınızı görebilir dilerseniz kendi kamp alanınızı oluşturarak doğanın ve derenin keyfini çıkartabilirsiniz.

Olabildiğine soğuk bir suyu olmasından dolayı maşukiye deresi herkes tarafından gidilip ziyaret edilmesi gereken bir yer.

Konumu: Göl Kenarı

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, piknik alanları ve yüzülebilir alanlar. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı Maşukiye ilçe merkezindeki büfe, marketler ve benzin istasyonlarından karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Kerpe Kartal Kayalıkları Kamp Alanı

Kerpe Kartal Kayalıkları Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri
Kerpe Kartal Kayalıkları Kamp Alanı kocaeli kamp yerleri

Kerpe’nin en meşhur yerlerinden birisi olan Kartal kayalar şehir merkezine 76 Km mesafede yer almaktadır. Özellikle gençlerin daha çok tercih ettiği bu kayalıklarda dengeli atlayış ve ekstrem sporları yapılmakta ve buna oldukça elverişlidir.

Bu sporların yanı sıra doğası ve ormanlık arazileri ile birlikte birbirinden farklı güzelliğe ev sahipliği yapan kerpe kartal kayalar aynı zamanda kamp alanları ile de misafirlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Kamp yapmak istiyor ve kayalıklardan Karadenizin serin sularına atlamak istiyorsanız burası tam size göre! Aileniz ve sevdikleriniz ile keyifli zamanlar geçirebileceğiniz kerpe kartal kayalarda herhangi bir Wc alanı bulunmadığını da belirtmekte fayda var.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, piknik alanları, yüzülebilir alanlar ve balık tutma. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı Kerpe ilçe merkezindeki büfe, marketler ve benzin istasyonlarından karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Karakaya Piknik ve Kamp Alanı

Karakaya Piknik ve Kamp Alanı
kocaeli kamp yerleri
Karakaya Piknik ve Kamp Alanı

Yuvacık’ın en temiz yerlerinden biri. Ulaşımı kolay ve güvenli olan Karakaya Piknik ve Kamp Alanı, merkeze yaklaşık 20 km mesafede bulunuyor. Kamp atabilirsiniz. Dere içi ve çardaklarda piknik yapabileceğiniz masalar mevcut. İçerisindeki tesiste masalara kadar içecek servisi sunulmakta. Derenin sesi zihninizi temizlerken ağaçların gölgesi sizi serinletecek.  Ormanın içerisinde zipline, ATV, paintball, futbol sahası ve çocuklar için oyun parkı gibi olanaklar var. Tesiste WC ve çeşme ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Konumu: Dere Kenarı

Kamp Olanakları: WC, elektrik, çeşme, yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, piknik alanları ve piknik masaları, lokanta, büfe, restoran, çocuk oyun alanları, Wi-Fi, zipline, ATV safari ve balık tutma.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Telefon: 0530 466 43 95 – 0534 875 45 84

Web Sitesi: https://www.karakayapiknik.com/

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Cebeci Kamp Alanı

kocaeli kamp yerleri
kocaeli kamp yerleri

Kocaeli kamp yerleri denildiğinde akla sahile kıyısı olan ilk yer cebeci sahili gelmektedir. Cebeci bulunduğu konum itibari ile kocaeli kamp yerleri arasında herkes tarafından her zaman tercih edilmekte olup, ziyaretçilerine ev sahipliği yapmaktadır.

Hatta daha önceki İzmit’te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer yazımızda cebeci kamp alanına fazlası ile yer vermiştik.

Cebeci, merkeze 50 km mesafede bulunuyor. Toplu taşımayla kolayca gidebilme şansınız mevcut. Yazları berrak suyu, her mevsim serin orman yollarıyla ünlü. Yazın denize girmeyecekseniz uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. İster kumsalda ister çimlerin üzerinde piknik ve kamp yapabilirsiniz. Plaj yaklaşık 5–6 km uzunluğunda ve mavi bayrak standartlarında. Balık tutabilmeniz için canlı çeşitliliği çok fazla. Sahilde futbol, voleybol oynamak için, sörf olanakları ve güneşlenmek için alanlar mevcut. Yeme–içme, WC, duş ve alışveriş için çevredeki alanları kullanabilirsiniz.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, piknik alanları ve yüzülebilir alanlar. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı Cebeci ilçe merkezindeki büfe, marketler ve benzin istasyonlarından karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Pembe Kayalar Kamp Alanı

Pembe Kayalar Kamp Alanı
Pembe Kayalar Kamp Alanı

Özellikle evlilik dönemlerinde gelin ve damatların bol bol ziyaret ettiği bu yer de denize girilecek alanlar kadar denizin içinde gezilecek yerlerde mevcut. Kayaların yapıları sayesinde denizin içerisinde kalan kısımların üzerine sandalyelerinizi atarak denizin serin sularında ayaklarınızı suyun içinde tutabilir, gün batımını izleyebilirsiniz.

Ayrıca denize girilecek alanlarının yer aldığı pembe kayalıklar kamp kurulacak alanları içerisinde barındırmaktadır. Özellikle kayalıkların üzerinde yer alan çimenlik alanların kamp alanı olarak tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden birisi de gün batımını ve gün doğuşunu doyasıya izlemek istemeleridir.

Günübirlik geziler ya da kamp atmak için kullanabilirsiniz. Ateş yakmak için uygun. Yakınlarında WC ve çeşme gibi yerler bulunmaktadır.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, temiz su, market ve denize girilebilir alan. WC, elektrik, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı ilçe merkezindeki büfe, marketler ve benzin istasyonlarından karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Şehitler Korusu Kamp Alanı

Şehitler Korusu Kamp Alanı
Şehitler Korusu Kamp Alanı

Şehir merkezi sayılabilecek konumda olan şehitlik korusu yüksek çam ağaçları ve tarihi yapısı ile birlikte izmitlilerin sürekli olarak uğradıkları ve piknik yaptıkları alanların başında yer almaktadır.

Kamp için uygun alanlar bulunmasına karşın genelde kamp yapılmamakla birlikte sadece hafta sonları piknik yapılmak için tercih edilmektedir. İçerisinde güvenlik bulunan ve şehrin işlek caddelerinden birisi üzerine kurulu olan Şehitlik korusu karşısında ve etrafında mezarlık bulunmakta ve tam karşısında şehitlik mezarlığı yer almaktadır.

Kafa dinlemek istiyor, sessizliğin sesini dinlemek istiyorsanız burası tam size göre bir yer!

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, piknik alanları ve piknik masaları, çocuk oyun alanları, açık hava tiyatrosu ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar. WC, elektrik, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın köydeki büfe ve marketlerden karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Çınarlıdere Piknik ve Kamp Alanı

Çınarlıdere Piknik ve Kamp Alanı
Çınarlıdere Piknik ve Kamp Alanı

İzmit’in Derince ilçesi yakınlarında yer almakta olan Çınarlıdere’ye ulaşım minibüslerle sağlanabiliyor. Mesire alanına girişte upuzun ve güzel bir yol sizi bekliyor olacak. İçeride bulunan dere yazın ve sonbaharda kuru olabilmekte. Karavan, piknik, çadır… Hepsi için uygun burası. İçeride mangal yapmak isteyenler için taş ocakları var. Yol üzerinde, tuvalet ve çeşme gibi alanlar mevcut. Yolda meyve ağaçları görmeniz mümkün. Yeşile doyacağınız yerde uzun yürüyüşler yaparak şelaleye gidebilirsiniz. Yakınlarda market bulunmadığı için hazırlıklı gelmenizde fayda var.

Kamp Olanakları: Yürüyüşü ve koşu parkurları, ateş ve mangal yakılabilir alanlar, çadır konaklama yerleri, voleybol sahası ve çeşme. WC yeri bulunmuyor. Elektrik, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Aytepe Diriliş Kamp Alanı

Aytepe Diriliş Kamp Alanı
Aytepe Diriliş Kamp Alanı

Başiskeleye bağlı olan bu kamp alanında yeşilin her tonunu görebilir, bolca enerji ve oksijen depolayarak güzel bir haftasonu geçirebilirsiniz. Ayrıca içerisinde yer alan tesis sayesinde kamp kurmanıza gerek kalmadan bolca imkana sahip olabilirsiniz.

Yeşilin ve doğanın bütünleştiği bu muazzam kamp alanında sizler ve aileniz bolca keyifli zamanlar geçirebilecek.

Ayrıca otel ve konaklama hizmetleri dışında belirli bir ücret karşılığında kendi çadırınızı da kurabiliyorsunuz. Ateş yakmanın serbest olduğu bu alanda doğa yürüyüşleri yapıp, gezmek iyi bir seçenek olabilir. Tuvalet ve su hizmetlerinin bulunduğu bu alana merkezden kalkan minibüsler ile ulaşabilirsiniz.

Kamp Olanakları: WC, duş ve market.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Bugün Kocaeli kamp alanlarını inceleyerek sizlere kocaelide ücretsiz kamp alanlarını listeledik. Umarız ki beğendiğiniz ve gitmek için listenize eklediğiniz bir yerler olmuştur. 🙂 Yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilir, doğa ve kamp sever arkadaşlarınızı bilgilendirebilirsiniz.

Ayrıca bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek arkadaşımız olabilirsiniz.

Yazar hakkında

Kocaeli Gezilecek Yerler

KGY ile birlikte eğlenirken öğrenmeye hazır mısınız? Birbirinden farklı eğlenceli içeriklerin yanı sıra hiç duymadığınız ve merak uyandırıcı bilgiler ile birlikte Kocaeli'nin altını üstüne getiriyoruz. :) Ekipte yer alarak bize destek olmak istersen, Sosyal medyada arkadaşımız olmayı unutma.

Yorum ekle

Yorum Yap