Gezilecek Yerler

Kocaeli Kent Ormanı Nasıl Gidilir 2020

kocaeli kent ormani girisi
Tarafından yazılmıştır Kocaeli Gezilecek Yerler

Kocaeli Kent Ormanı Nerede, Nasıl Gidilir, Bilgiler, Ne Yapılır? sorularına hızlı şekilde cevap bulabileceğiniz içeriğimiz ile birlikte sizler de Kocaeli kamp alanlarını öğrenebilir, hafta sonlarınızı ve bu zorlu günlerinizi daha doğa ile iç içe geçirebilir, sevdikleriniz ile bol bol hatıra ve anı biriktirebilir ve unutulmaz zamanlar yaşayabilirsiniz.

Kocaeli kent ormanı nasıl gidilir

Kocaeli Kent Ormanı Kocaeli’nin İzmit ilçesinde Umut Tepe olarak bilinen bölgede bulunur.  İçerisinde bulunan yürüyüş parkurları, spor sahaları ve şehir kuleleri ile doğa ile iç içe bir vakit geçirmek için ideal bir noktadır. Kocaeli gibi Türkiye’de sanayinin en çok geliştiği bir ilde böyle bir yeşil alanın bulunması insanı mutlu ediyor.

Kocaeli Kent Ormani 1 edited

Eski İstanbul İzmit karayolu üzerinde bulunan orman Karaçam, Maritima ve Radiata Çamı, Meşe ve Çam gibi ağaçları içerisinde barındırır. Kocaelinin en önemli ve en büyük yeşil alanı olan Kocaeli Kent Ormanı 300 dönüm araziyi içerisine alır.

Ailenizle piknik yapabileceğiniz bölgede  suni birde göl bulunmaktadır. 7-24 güvenlik birimlerince korunan Kocaeli Kent Ormanında bulunan seyir kuleleri muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilir, 12 bölüme ayrılmış patika yollarda doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Ayrıca orman içerisinde tuvalet, çocuk oyun alanı, kamelyalar, futbol ve voleybol sahası, tenis kortu bulunmaktadır.

Girişte bulunan bilgilendirme evinden ihtiyacınız olan bilgiyi almanız mümkündür. Tam bir oksijen deposu olan Kent Ormanı’nda ateş yakmak koruma altında bulunan tüm ormanlarda olduğu gibi yasaktır. Ancak mangal yapmak için kamelyalarda bulunan elektrikten yararlanarak elektrikli ızgara yapabilir ya da piknik alanında satılan tüplü mangalları kiralayabilirsiniz. 200 araçlık bir otoparkın bulunduğu Kent Ormanı temizliği ile de dikkat çekiyor. Her yere uyarıcı levhalar ve çöp bidonları konulmuş. Kent Ormanı’nın en dikkat çekici yeri ise seyir kulesidir.

kocaeli kent ormani bilgilendirme evi edited

Kocaeli Kent Ormanına Nasıl Gidilir?

Kent Ormanı Umuttepe Kampüsünün bulundu bölgede yer almaktadır. Bu bölgeye şehir merkezinden halk ve özel otobüsler bulunmaktadır. Özel aracınızla İzmit Merkezinden santral rampası olarakta bilinen Umutepe yoluna girerek bölgeye doğru hareket edebilirsiniz.

Güncel sağlık bloğumuz hakkında detaylı bilgi edinmek ve oradaki haberlerimizi incelemek için hamilelik bilgileri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yazar hakkında

Kocaeli Gezilecek Yerler

KGY ile birlikte eğlenirken öğrenmeye hazır mısınız? Birbirinden farklı eğlenceli içeriklerin yanı sıra hiç duymadığınız ve merak uyandırıcı bilgiler ile birlikte Kocaeli'nin altını üstüne getiriyoruz. :) Ekipte yer alarak bize destek olmak istersen, Sosyal medyada arkadaşımız olmayı unutma.

Yorum Yap