Kamp Alanları

Kocaeli Ücretli Kamp Alanları 2020

kocaeli-ücretli-kamp-alanlari
Tarafından yazılmıştır Kocaeli Gezilecek Yerler

Kocaeli ücretli kamp alanlarını ele aldığımız bu içeriğimiz ile birlikte siz değerli Kocaeli severlerin hafta sonlarında vakit geçirebileceği ve kafa dinleyebileceği kamp alanlarını ve piknik alanlarını sizler için derledik.

Yazımıza kendi müdavimi olduğunu piknik ve kamp alanlarını ekleyerek yazımızı zenginleştirebilir, diğer okurlara farklı yerler sunabilirsiniz. 🙂

Kuzu Yaylası Milli Parkı Kamp Alanı

Kuzu Yaylası Milli Parkı Kamp Alanı
Kuzu Yaylası Milli Parkı Kamp Alanı

Rakımı yaklaşık olarak 1390 metre olan yayla, Kocaeli’nin Kartepe ilçesine sınır olarak yer almaktadır. Merkeze yaklaşık 33 km mesafede olan Kuzu yaylasına erişim ve ulaşım için toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Merkezden kalkan otobüsler ile birlikte buraya seyahat edebilirsiniz.

Görkemli ağaçları ve bol bol enerji depolayabileceğiniz bu alanda doyasıya keyifli zamanlar geçirebileceksiniz. Genelde Kocaeli piknik alanları listesinde her zaman tercih edilen ilk yerlerden birisi olan Kuzu yaylası kamp içinde oldukça müsaittir.

Geceleri oldukça soğuk olan bu alanda, çakal sesleri duyabilir, görebilirsiniz. Bu yüzden geceleri yalnız kalmaktan ziyade toplu şekilde konaklamak oldukça önemlidir. Alan içerisinde tuvalet ve banyo gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz ücretsiz alanlar mevcut olup, ateş yakılmasına izin verilmektedir.

Kamp Olanakları: Çeşme, WC, kameriyeler, giriş kontrol noktası (güvenlik), büfe, mescit, yağmur barınağı, kır lokantası, piknik masaları, piknik alanları ve çocuk oyun alanı.

Kamp Ücreti: Şahıs 6,5 TL, öğrenci 3 TL, bisiklet 6,5 TL, motosiklet 13 TL, otomobil 20 TL, minibüs 58 TL, midibüs 104 TL, otobüs 175 TL, çadır konaklama 30 TL ve karavan konaklama 40 TL.

Web Sitesi: http://kuzuyayla.tabiat.gov.tr/

Yol Haritası : Haritada Görüntüle

Kerpe Doğa Çadır Kampı

Kerpe Doğa Çadır Kampı
Kerpe Doğa Çadır Kampı

Kerpe Kocaeli bölgesinde en çok ziyaret alan tatil beldelerinden birisidir. Koyları bulunan, temiz havası ve geniş ormanlık arazileri bulunan bu bölgede dilediğiniz zaman piknik yapabilir, dilediğiniz zaman kamp yapabilir, dilediğiniz zaman kısa mesafeler ile birlikte denize ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmit kamp alanlarını ele aldığımız diğer içeriklerimize de sitemiz üzerinden hızlı şekilde erişim sağlayabilir, dilerseniz bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezine 65 mesafede yer alan kamp alanına özel araçlarınız ve yakınına giden toplu taşımalarla ulaşmanız mümkün. Kerpe merkeze yakın konumuyla kampçılara kolaylık sağlamakta. Denize yakın ve doğayla iç içe oluşu burayı özel kılıyor. Kamp alanı içerisinde oyun salonu, her çadıra ait masa ve sandalye, mangal, ortak kullanımlı çamaşır makinesi, duş, WC ve çay bahçesi mevcut. Ücretli olarak faydalanabilirsiniz.

Konumu: Sahile Yürüme Mesafesinde

Kamp Olanakları: Kamp ve karavan alanı, 24 saat güvenlik, WC, elektrik, duş, sıcak su, her çadıra özel aydınlatma ünitesi, buzdolabı, ortak kullanımlı bulaşıkhane, Wi-Fi, çay bahçesi, oyun salonu, TV odası ve mangal alanı.

Kamp Ücreti: 3 kişilik kamelyalı çadır konaklama 120 TL, 3 kişilik kamelyasız çadır konaklama 100 TL, kendi çadırıyla gelenler 80 TL. İsteğe bağlı kahvaltı 20 TL, çamaşırhane ücreti 10 TL.

Telefon: 0262 561 26 16 – 0537 247 74 30

Web Sitesi: https://doga-cadr-kamp.business.site/

Facebook: https://www.facebook.com/kerpeali

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Ömerağzı Kamp ve Piknik Alanı

Ömerağzı Kamp ve Piknik Alanı
Ömerağzı Kamp ve Piknik Alanı

Kerpe’nin Karadeniz’e açılan koylarından birisi olan Ömerağzı kamp alanı, aileniz ve sevdikleriniz keyifli zamanlar geçirebileceğiniz en muazzam yerlerden birisidir. Her zaman için sakin ve sessiz olan bu alanda kafa dinlemek ve aileniz ile güven içinde zaman geçirmek için tercih edebilirsiniz.

Sığ denizi, kaliteli kumu ve güvenlikli yönetimi sayesinde çocuklarınız, aileniz ve sevdikleriniz ile güven içinde zaman geçirebilirsiniz. Geniş bir alan üzerinde yer alan kamp alanı büyük ağaçların gölgelerin de piknik masaları yer almaktadır. Dilerseniz ağaç gölgesinde piknik yapabilir, dilerseniz kamp çadırınızı bu alanlara kurabilir, serinde ve gölgede zaman geçirebilirsiniz.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Piknik alanları, piknik masaları, yürüyüş parkurları, WC, elektrik, duş, çeşme, market ve mangal yakılabilir alanlar.

Kamp Ücreti: Kamp alanına araçla giriş ve otopark ücreti 30 TL/günlük, konaklama ücreti 60 TL.

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Sarısu Gençlik Kampı

Sarısu Gençlik Kampı
Sarısu Gençlik Kampı

Kandıra’nın Sarısu bölgesinde 10-18 yaş arası öğrencilere hizmet veren bu alan korunaklı ve güvenliklidir. Öğrencilerin yaz dönemlerin de kamp yapmalarına ve problemsiz bir tatil geçirmelerine olanak sağlayan gençlik kampı içerisinde yatakhaneler, yemekhane ve wc, duş alternatifleri bulunmaktadır.

Öğrenciler bu kamp alanında masa tenisi, futbol sahası, trekking, deniz bisikleti, yürüyüş ve satranç gibi aktivitelerden faydalanabiliyor. Aynı anda 72 öğrenciye hizmet verebilir kapasiteye sahip. Alanda, öğrencilere günde 3 öğün yemek sunuluyor ve diğer temel ihtiyaçları da karşılanmakta.

Konumu: Sarısu Çay kenarı ve sahile yürüme mesafesi.

Kamp Olanakları: Bungalov, yatakhane, su ve doğa sporları aktiviteleri, el sanatları atölyesi, yüzme, WC, duş, elektrik, Wi-Fi, restoran, büfe, yürüyüş parkurları ve eğlence birimleri.

Kamp Ücreti: Kamp programı ve kamp ücreti için ilgili telefon numarasını arayabilir, İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Telefon: 0262 318 00 00/14 54

Web Sitesi: http://www.izmit.bel.tr/projeler/sarisu-genclik-kampi_12.html

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Karaca Dağ Evleri

Karaca Dağ Evleri
Karaca Dağ Evleri

Başiskele’nin Yuvacık Bölgesinde yer alan işletme, şehir merkezinin 15 km ötesinde bulunuyor. Pek çok farklı ağaçtan yapılan, isimlerini yapıldığı ağaç türünden alan bungalovlar yer almakta. Yemek alanları ortak, trekking, yoga aktiviteleri gruplarla birlikte yapılmakta. Duş, tuvalet, saç kurutma makinesi gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Hem konfordan vazgeçmemek hem de doğada kalmak isteyenler için ince düşünülmüş bir yer. Ücret karşılığı faydalanabilirsiniz.

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, temiz su, ateş ve mangal yakılabilir alanlar, yürüyüş ve bisiklet parkurları, yoga, üç öğün yemek servisi, grup aktiviteleri ve Wi-Fi.

Kamp Ücreti: Kayın, ceviz, ardıç, sedir, meşe, tarçın, selvi ve ladin adında konaklama birimleri bulunmaktadır. Kişi başı konaklama ücreti 250 TL/günlük.

Telefon: 0262 345 00 89 – 0545 790 19 60

Web Sitesi: http://www.dagevleri.com/

Instagram: https://www.instagram.com/karacadagevleri/

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Gazi’nin Yeri Kamp Alanı, Yuvacık

Gazi’nin Yeri Kamp Alanı, Yuvacık
Gazi’nin Yeri Kamp Alanı, Yuvacık

Hayattan kopmadan konfor ve temiz havanın en dolusunu yaşayabileceğiniz bu alanda sevdikleriniz ve aileniz ile unutulmaz zamanlar geçirebilir, keyifli sohbetler edebilir, kahvaltı ve pikniklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Merkeze 20 Km mesafede olan Gazinin yeri kamp kurmanıza, mangal yakmanıza ve piknik yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Günübirlik olarak zengin köy kahvaltısı, doğa gezisi için de ziyaret edebilirsiniz. Trekking haricinde, ATV, paintball ve piknik gibi aktiviteleri yapabilirsiniz. Tuvalet, duş ve mescit gibi yerler bulunmakta.

Konumu: Dere Kenarı

Kamp Olanakları: Bungalov evleri, çadır kamp alanı, restoran, piknik alanı, çay bahçesi, ateş ve mangal yakılabilir alanlar, kasap hizmeti, paintball, ATV ve 4×4 safari, yürüyüş, WC, ücretsiz otopark ve vale, elektrik, duş, Wi-Fi ve TV.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 50 TL, bungalov konaklama 100 TL, oda konaklama + 3 öğün yemek ve sınırsız çay 150 TL.

Telefon: 0262 345 00 22 – 0537 788 98 03

Web Sitesi: http://www.gazininyeri.com/

Instagram: https://www.instagram.com/gazininyeriyuvacik/

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Karaaslan Kamping

Karaaslan Kamping
Karaaslan Kamping

Başiskele mevkiinde yer alan Karaaslan Kamping, şehir merkezine yaklaşık 30 dakika mesafede yer almakta. Ormanın içinde kendine ait restoranı olan, mangal, piknik ve kütük evlerde konaklama hizmeti veren bir yer. Arkadaşlarınızla ATV safari, offroad safari, trekking ve bisiklete binme gibi aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Kışın bembeyaz, diğer mevsimlerde yeşil ve kahve tonlarını izleyebileceğiniz yerde ücretli konaklayabilirsiniz. Duş, WC ve tüm otel olanaklarının sağlandığı bir yer.

Konumu: Dere Kenarı

Kamp Olanakları: Konaklama birimine göre değişen WC, banyo, sıcak su, eşya dolapları, oda servisi, Wi-Fi, elektrik, TV ünitesi, balkon, hamak, yürüyüş parkurları, paintball, offroad safari, ATV safari, çadır konaklama, masaj, bisiklet parkurları, fotoğraf turları, ateş ve mangal yakılabilir alanlar.

Kamp Ücreti: Standart odalarda oda kahvaltılı konaklama ücreti 180 TL, kahvaltısız konaklama ücreti 130 TL/kişi başı. Özel odalarda oda kahvaltılı konaklama ücreti 200 TL, kahvaltısız konaklama ücreti 150 TL. Suit odalarda oda kahvaltılı konaklama ücreti 200 TL, kahvaltısız konaklama ücreti 150 TL. Ahşap kütük evlerde oda kahvaltılı konaklama ücreti 180 TL, kahvaltısız konaklama ücreti 130 TL, karavan konaklama 130 TL, çadır konaklama 60 TL.

0-6 yaş aralığı yatak ücreti alınmamaktadır. 7-12 yaş aralığı %50 indirimle konaklama yapabilirler. 3 gece ve üzeri konaklamalarda %15 indirim yapılmaktadır.

Telefon: 0262 345 01 01/01 07 – 0530 308 65 18

Web Sitesi: https://www.karaaslankamping.com/

Instagram: https://www.instagram.com/karaaslankamping/

Yol Haritası: Haritada Görüntüle

Yazar hakkında

Kocaeli Gezilecek Yerler

KGY ile birlikte eğlenirken öğrenmeye hazır mısınız? Birbirinden farklı eğlenceli içeriklerin yanı sıra hiç duymadığınız ve merak uyandırıcı bilgiler ile birlikte Kocaeli'nin altını üstüne getiriyoruz. :) Ekipte yer alarak bize destek olmak istersen, Sosyal medyada arkadaşımız olmayı unutma.

Yorum ekle

Yorum Yap