Nasıl Gidilir?

Kocaeli’ne Nasıl Gidilir ?

kocaeline nasil gidilir
Tarafından yazılmıştır Kocaeli Gezilecek Yerler
Kocaeli'ne Nasıl Gidilir ?
kocaeline-nasil-gidilir

Marmara bölgesin’de yer alan Kocaeli, Avrupa ve Asya’yı birleştiren önemli bir konumda bulunmaktadır. Şehir, ülkemizin en yoğun trafik alan illerinin başında yer almaktadır. Kocaeli’nin bu kadar yoğun trafik almasının en büyük nedenlerinden birisi de İstanbula olan 108 Km mesafe uzaklığı olmasıdır.

Kocaeli ve Ankara arası sadece 345 Km mesafededir. İstanbul’dan özel aracınız ile Kocaeli’ne gitmek isterseniz yol ortalama 1 saat 45 dakika sürmektedir. Ankara Kocaeli arası özel araç ile ortalama 3.5 saat civarında sürebiliyorken İzmir Kocaeli arasında ortalama 5 saat sürmektedir.

Bursa ve Kocaeli arası ise ortalama 2 saat sürmektedir. Önemli sanayi şehirlerinin başında yer alan Kocaeli insan nüfusu olarak İstanbuldan sonra gelmesinden dolayı pek çok otobüs firmasının şubesi bulunmaktadır.

Bundan dolayı Otobüs ile ulaşım Türkiyenin hemen hemen her noktası mevcut. Ayrıca Kocaeli’de bulunan Hızlı tren ile Ankara, İstanbul gibi şehirlere hızlı ve zahmetsiz şekilde gidilebilmektedir.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Kocaeli’ye en yakın havalimanı konumundadır. Kocaeli içerisinde yer alan Cengiz Topel Havalimanı ise şuan için sadece belli şehirlere uçuş gerçekleştirmek ve uçak kabul etmektedir.

Bundan dolayı en aktif kullanılan havalimanı hala sabiha gökçendir. Ayrıca Feribot ve 3. köprüyü bünyesinde barındırmasından dolayı Gebze-Yalova gibi uzun mesafeleri minimuma indirmektedir.

3. Köprü olan Osmangazi köprüsü ise Gebze’de 2016 yılında faaliyet geçmiş olup, bugün hala faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kocaeli’ne nasıl gidilir sorusuna cevap verdiğimiz bu içeriğimizin yanı sıra Kocaeli kamp alanlarını da bu yazımız da inceleyebilirsiniz.

Kocaeli Kamp Yerleri | Kocaeli’de Ücretsiz 21 Kamp Alanı

Yazar hakkında

Kocaeli Gezilecek Yerler

KGY ile birlikte eğlenirken öğrenmeye hazır mısınız? Birbirinden farklı eğlenceli içeriklerin yanı sıra hiç duymadığınız ve merak uyandırıcı bilgiler ile birlikte Kocaeli'nin altını üstüne getiriyoruz. :) Ekipte yer alarak bize destek olmak istersen, Sosyal medyada arkadaşımız olmayı unutma.

Yorum Yap