Gezilecek Yerler

Yarıyıl Tatilinde Gezilecek Yerler 2021

yariyil_tatilinde_doganin_keyfini_cikaracaginiz_yerler-0
Tarafından yazılmıştır Kocaeli Gezilecek Yerler

Yarıyıl tatili 22 Ocak Cuma günü başlıyor. Uzaktan eğitim nedeniyle neredeyse tüm vaktini konutta geçirmek durumunda kalan çocuklar ve konut, iş derken yorulan ebeveynler için küçük bir mola vakti. Enuygun, ailece gidilebilecek tabiat olağanüstüsü adresleri derledi.

16112302320.91727400

Yürüyüş için ülkü: Abant

Kış fotoğraflarının en hoş adresi Abant, etrafında gezilecek yerleriyle de favorilerden. Gölcük, göl etrafında yürüyüş ve küçük bir piknik yapmak için ülkü. Abant etrafında turlamak, cet binmek, çocuklar için çok güzel bir aktivite. Pamukkale’ye benzerliğiyle dikkat çeken Akkayalar da hem çocukları hem de ebeveynleri şaşırtacak hoşluğa sahip. Abant Kartalkaya ise otel seçenekleri açısından epey güçlü. Kayak yapmak isteyenler için Kartalkaya’da hem çocuklara hem de yeni başlayanlara uygun baby pistler de var. Üstelik artık hafta sonları sokağa çıkma yasaklarında da otel konukları, kayak pistlerinden faydalanabiliyor.

16112302470.65035300

Ayder Yaylası’nı bir de kışın görün

Yaylalara yazın gidilir diye düşünmeyin, buraları bir de kışın görün. Beyaz örtüyle giyinmiş ağaçlar, onlara yüksekten bakmanın dayanılmaz huzuru ve memnunluğu ruhunuza da düzgün gelecek. Aylardır online eğitimle bunalmış çocukları şenlendirecek bu türlü bir yayla tatili düzgün bir seçenek olabilir. Hem de açık havada ve oksijeni bol bir yerde. Rize’nin Ayder Yaylası kış aylarının en tanınan yaylalarından. Ayrıyeten yakın bölgelerdeki öteki yaylaları da deneyimleyebilirsiniz.

16112302580.86816400

Sapanca bu mevsimde daha da keyifli

Sapanca son yıllarda sayıları yeterlice artan dağ meskenleri, bungalov şekli konaklama yapabileceğiniz yerleri, hatta çocuklara özel kamplar sayesinde kısa vadeli aktiviteli tatil yapmak isteyenlerin beğenilen yeri. Sapanca’nın her mevsimi farklı hoş fakat bu mevsimde kar yağışı, burayı daha da keyifli hale getirdi. İsteyenler Kartepe’de kayak keyfi de yapabilir.

16112302730.15900700

İstanbul’da da tabiatın keyfini çıkarmak mümkün

Sömestr tatilinde İstanbul’da kalacak olanlar çocuklarıyla ne yapacaklarını kara kara düşünüyor mu? Maalesef pandemi nedeniyle müze, oyun alanı çeşidi yerler kapalı. Öyleyse açık hava aktiflikleri yapmaktan öbür deva kalmıyor. İstanbul Kemerburgaz’da açılan Kent Orman güzel bir seçenek. Açık havada ayaküstü meskenden hazırladığınız bir şeyleri yiyip, seyahat alanında dolaşarak gözetleme kulesinden harika görüntüyü izleyebilirsiniz. Belgrad Ormanı, Şile, Caddebostan kıyısı, Yeşilköy kıyısı üzere bölgelerde gezinti de keyifli seçenekler ortasında. Bisiklet, kaykay aylardır meskene kapanan çocuklara düzgün gelecektir. Ayrıyeten İstanbul’a yakın Darıca kıyısında açılan Hobbit Konutları’nı de ziyaret etmeyi de unutmayın.

16112302870.02625100

Bulutlar kadar beyaz Pamukkale

Beyaz örtüsüyle bulutu andıran imajı, Pamukkale’yi bilhassa çocuklar için son derece heyecanlı kılıyor. Yalnızca onları mı, bizi de öteki alemlere götürüyor bu masalsı diyar. Pamukkale’nin harika atmosferinde birkaç günlük kısa vadeli bir tatile çıkabilir, gitmişken Hierapolis Antik kenti hatta tarihi dokumalarıyla ünlü Buldan’ı da gezebilirsiniz.

16112303000.06722100

Uludağ’da hafta sonu da kayak yapmak mümkün

Sömestr tatilinin en ünlü rotası Uludağ, bu yıl da bilhassa kayak severlerin en çok tercih ettiği yerlerin başında gelecek. Geçtiğimiz hafta alınan ‘Hafta sonları kayak yapılabilir’ kararı, kayak tatilcilerinin yüzünü güldürdü. Çocuklara kayak dersi aldırabilir, pak dağ havasında açık havada hoş bir tatil yapabilirsiniz.

16112303130.02393400

Kapadokya’ya mistik bir seyahat

Çocuklarla bir arada mistik bir seyahate hazır mısınız? Kapadokya kışın mükemmel doğal hoşluğuna, kar yağışının beyazlığını da ekleyince şahane bir yere dönüşüyor. Bu bölgenin tarihi yerlerinde seyahat yapmak çocukların kültürel zenginliklerini geliştirmek ismine öğretici olduğu kadar eğlenceli de olabilir. İsteyenler Erciyes’e kayak yapmaya da gidebilir.

Yazar hakkında

Kocaeli Gezilecek Yerler

KGY ile birlikte eğlenirken öğrenmeye hazır mısınız? Birbirinden farklı eğlenceli içeriklerin yanı sıra hiç duymadığınız ve merak uyandırıcı bilgiler ile birlikte Kocaeli'nin altını üstüne getiriyoruz. :) Ekipte yer alarak bize destek olmak istersen, Sosyal medyada arkadaşımız olmayı unutma.

Yorum Yap